HD İskender

Hakkımızda

HD İskender olarak, 1995 yılında lezzet yolculuğumuzun ilk adımını attık. Bu özel yolculukta binlerce yıllık yemek kültürümüzden aldığımız ilhamı; ustalığımız ve güler yüzlü hizmet anlayışımızla bir araya getirdik. Geleneksel iskender lezzetini, ulaşılabilir fiyatlarla ve alışveriş merkezlerinde “restoran” konsepti ile sunan ilk marka olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. 1995 yılında çıktığımız lezzet serüvenimizi, bugün Türkiye'nin En Büyük Yerli Restoran Zinciri HD Holding çatısı altında, Türkiye genelinde 50'den fazla ilde, 300'e yakın restoranımızda, yılda 40 milyon misafirimizi ağırlayarak sürdürüyoruz.

Et işleme fabrikamızda, yüksek standartlarda hazırladığımız etlerimiz ile diğer gıda ürünlerini, 28 yıllık restoran yönetimi kültüründen gelen deneyim ve işinin ehli olan ustalarımızın hüneri ile birleştirerek lezzet farkımızı sunuyoruz. 1 Numaralı Markalar Yarışması “Restoran”* kategorisi şampiyonu olmanın onuru ile lezzet alanındaki uzmanlığımızı, hızlı servis anlayışımız ve hizmet kalitemiz ile birleştiriyoruz.

Başta lezzetimiz olmak üzere yaygın şubelerimizdeki hizmet kalitemiz ve avantajlı fiyatlarımız sayesinde “en sevilen geleneksel iskender lezzetini”, her kesimden herkese kolaylık ve güvenle sunabilmenin gururunu yaşıyoruz.

Sahip olduğumuz kurumsal güç ve değerlerimiz sayesinde sektörün öncüsü olarak geleneksel iskender lezzetini, en iyi şekilde sunmak amacıyla “sürekli gelişim” ilkemiz ile kalite yolculuğumuza devam ediyoruz.

*HD İskender, Alışveriş Merkezi Yatırımcılar Derneği ve Akadametre Araştırma tarafından 2017, 2018, 2019 ve 2022 yıllarında düzenlenen 1 Numaralı Markalar araştırmasında, “Restoran” kategorisinin 1’si seçilmiştir.

Hakkımızda
1 Numaralı Markalar Yarışması: Restoran Kategorisi Birinci (2017, 2018, 2019, 2022)
1 Numaralı Markalar Yarışması: Restoran Kategorisi Birinci (2017, 2018, 2019, 2022)
Restoran Kategorisinde İtibarını En Fazla Artıran Marka
Restoran Kategorisinde İtibarını En Fazla Artıran Marka
2019 ve 2022 Restoran Kategori Birincisi
2019 ve 2022 Restoran Kategori Birincisi
2017 ve 2018 Restoran Kategori Birincisi
2017 ve 2018 Restoran Kategori Birincisi
2018 En itibarlı İskender Markası
2018 En itibarlı İskender Markası
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK YERLİ RESTORAN ZİNCİRİ

HD HOLDİNG

1995 yılında Ankara'da kurulan HD Holding; QSR (Quick Service Restaurant) sektörünün liderlerinden biri olarak HD İskender, HD Döner, Pidem ve Makarnam markaları ile yıldan yıla büyüyor. Great Place to Work sertifikalı öncü şirket olma misyonuyla Türkiye ve Azerbaycan'daki 3.000’den fazla çalışanı ile 50 ilde 300’e yakın restoranda her yıl 40 milyon misafire güvenle hizmet sunuyor.

Tüm HD Holding markalarının uymayı taahhüt ettiği Kalite ve Gıda Güvenliği Politikamız;

  • Güvenli gıda üretmek ve misafirlerimizin sağlığını korumak,
  • Ürünlerimiz ve işletmemizle ilgili yasal mevzuatlara, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri standartlarına ve Helal üretim yükümlülüklerine uymak,
  • İslami kurallara uygun olarak kesilmiş hayvanlardan elde edilen sağlıklı etlerden, Veteriner Hekim ve Gıda Mühendislerimizin yönetiminde hijyenik ortamların sağlandığı, Helal Gıda gereksinimleri ve yasal mevzuatlara uygun alınan hammaddelerle ürün üretmek,
  • Çevre kirliliğini önlemek, atıkları mümkün olduğunca kaynağında azaltmak veya geri kazanmak,
  • Personellerimizin sürekli gelişimi için; eğitimler düzenlemek ve Kalite ve Gıda Güvenliği farkındalığını arttırmak,
  • Holding hedeflerimiz doğrultusunda performansımızı sürekli iyileştirmek ve geliştirmek,
  • İşletmemizin, personelimizin, markalarımızın ve müşterilerimizin “Gıda ve İş Güvenliği” kapsamında korunmasını sağlamak.